V Niedziela Wielkiego Postu – 6.IV.2014 r

1. Dzisiaj o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna zaraz po Gorzkich Żalach.
  2. Dzisiaj również z Bożą pomocą rozpoczynają się w naszej parafii święte rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Misjonarz z Poznania.
  3. Rekolekcje dla dzieci w poniedziałek 7.IV. O godz. 9:00nauka dla klas I,II i III. Zaś o 11:00 nauka dla klas IV, V i VI. We wtorek 8.IV. Drugi dzień rekolekcji – nauki w tych samych godzinach co w poniedziałek. Natomiast w środę 9.IV. W dzień naszej Spowiedzi św. nauka dla wszystkich klas o godz. 13:00.
  4. Natomiast rekolekcje dla starszych oprócz nauk rekolekcyjnych w niedzielę 6.IV., będą jeszcze nauki w poniedziałek 7.IV. Na Mszy św. o godz. 18:00, we wtorek 8.IV. Również na Mszy św. o godz. 18:00 oraz zakończenie rekolekcji w środę 9.IV. Z odpustem zupełnym na Mszy św. o godz. 18:00.
  5. Kochani najbliższa środa 9.IV. To dzień naszej Św. Spowiedzi wielkanocnej w naszej parafii .
    Podaje program dnia Spowiedzi Św.:

• Rano Spowiedź od 9:30 – 10:30
    • następnie od 11:00 – 12:00
    • O godz. 12:00 Msza Św. i wspólna Komunia Św.
    • Po obiedzie Spowiedź od 15:00 – 16:30
    • następnie od 17:00 – 18:00
    • O godz. 18:00 Msza Św. i zakończenie rekolekcji.
  6. Spowiedź w pozostałych parafiach w Mogilnie:
    • 10.IV. (czwartek) w parafii św. Faustyny
    • 12.IV. (sobota) w parafii św. Jana Ap.
    • również 12.IV. (sobota) w parafii św. Jakuba
  7. Przed Kościołem odbierzemy prasę katolicką „Przewodnik Katolicki”.
  8. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary składane do puszek ubiegłej niedzieli na kwiaty do Grobu Chrystusa.
  9. Moi drodzy w przyszłą niedzielę czyli Niedzielę Palmową, młodzież ze wszystkich parafii spotyka się z Ks. Prymasem w Gnieźnie o godz. 15:00 na Mszy św. Cieszę się bardzo, że chociaż nasz chórek parafialny „Gloria” weźmie udział w tej Mszy Św. i procesji z palmami.
  10. W związku z uroczystością Kanonizacji naszego ukochanego Jana Pawła II, Kuria Metropolitalna przesłała płyty z poezją Jana Pawła II, z podkładem muzycznym i recytacją przez znanych polskich aktorów. Płyta jest z podpisem Jana Pawła II. Cena płyty – 20 złotych. Będzie można ją nabyć w tygodniu w biurze parafialnym lub o ile zostanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. przed Kościołem.
  11. W środę 9.IV. Ze względu na Spowiedź św. odprawimy tylko jedną nowennę do Matki Bożej i to rano o godz. 8:30.
  12. W piątek o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, zaś o 17:30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych.
  13. W przyszłą sobotę tj. 12.IV. zapraszam do Domu Katechetycznego, na godz. 15:00 młodzież ponadgimnazjalną na ich kolejne spotkanie.