TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 listopada 2015

1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Swoimi ofiarami składanymi do puszek po Mszy św. pospieszmy z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę.
  2. Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno jednorazowe, jak i roczne, za które składam serdeczne „Bóg zapłać”. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej.
  3. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 8.30 i 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny będzie o 11.00. Po Mszy św. przejście na mogileński cmentarz.
  4. Dziś o 16.00 w klasztorze w Mogilnie rozpoczyna się Kurs przedmałżeński.
  5. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
  6. W przyszłą niedzielę przed kościołem, do puszek będziemy zbierać ofiary na spłatę zobowiązań za wykonany remont na plebanii oraz na remont schodów przed głównym wejściem do kościoła. Chcemy położyć nowe płyty granitowe. Ze względu na duży koszt, prace będą wykonywane etapami.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Zenon Konieczny, śp. Czesława Barankiewicz oraz śp. Mariusz Kranc, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 XI – św. Leon Wielki, papież, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku ;
• 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup , który zasłynął z gorliwości pasterskiej i praktykowania miłosierdzia chrześcijańskiego;
• 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik, który swoją gorliwą pracę misyjną przypłacił śmiercią męczeńską w Witebsku 12 XI 1623 roku ;
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, benedyktyni – ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w Międzyrzeczu w nocy w 1003 roku .

Mogilno, 8.11.2015r.