TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2015

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
    Kolor szat liturgicznych jest dzisiaj nie fioletowy lecz różowy – kolor radości.
  2. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia stanu wojennego sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  3. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 7.00. Dziękuję wszystkim, którzy trwają na czuwaniu adwentowym. Zapraszam do udziału w roratach dorosłych i dzieci.
  4. W środę Nowenna do MBNP zaraz po Mszy św. roratniej (ok. 7.40), wieczorem o 17.30. Podczas Mszy św. wieczornej harcerze przyniosą do kościoła „Światło Pokoju” z Betlejem. Będzie można je zabrać do swoich domów.
  5. W piątek spotkanie opłatkowe „Ogniska Misyjnego” o 15.45 w domu parafialnym.
  6. W sobotę w naszej parafii będziemy przeżywać dzień spowiedzi adwentowej z udziałem kapłanów dekanatu. Plan spowiedzi św. wywieszony jest w gablocie.
  7. W niedzielę dzieci z „Ogniska Misyjnego” po Mszy św. o 10.30 będą rozprowadzać sianko wigilijne. Ofiary przeznaczone będą na cele misyjne.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Dzieci z naszego chórku po Mszach św. rozprowadzają pamiątki bożonarodzeniowe w cenie 5 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup nagłośnienia dla chórku.
  10. Opłatki na wigilijny stół oraz świece można nabyć w sklepiku przy wyjściu z kościoła. Ofiary przeznaczone są na dzieło pomocy najbardziej potrzebującym. Dziękuję za dotychczasowe ofiary materialne składane do koszy w sklepie Inter Marche oraz w kościele. Grupa charytatywna rozdała już ponad 60 paczek a są jeszcze wielkie potrzeby. Bóg zapłać za dobre serca!
  11. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych. W imieniu ks. Rekolekcjonisty dziękuję za złożone ofiary.
  12. Dziękuję za ofiary składane ubiegłej niedzieli do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie w wysokości 1650,-
  13. We wtorek, 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
    rozpoczął się w całym Kościele Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia pod hasłem: MIŁOSIERNI JAK OJCIEC.
  14. Pielgrzymi udający się w czerwcu do Fatimy proszeni są o wpłacenie do jutra II raty należności.
  15. Dziękuję za ofiary składane dziś, w drugą niedzielę miesiąca przy wyjściu z kościoła. Przeznaczone są na spłacenie remontu plebanii, schodów kościoła i nagłośnienia. Bóg zapłać!
  16. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Jan Napieralski. Pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00 na naszym cmentarzu.

Mogilno, 13.12.2015r.

Program Spowiedzi Św. Adwentowej

Parafia p.w. MBNP w Mogilnie:

9.30 – 10.30 – spowiedź św.
10.30 – 11.00 – przerwa
11.00 – 12.00 – spowiedź św.
12.00 – 13.30 – przerwa
13.30 – 14.30 – spowiedź św.
13.30 – 19.00 – przerwa
19.00 – 20.00 – spowiedź św.

Parafia p.w. Św. Andrzeja Boboli we Wszedniu:

16.00 – 17.00 – spowiedź św.