CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 stycznia 2016

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć podsumowanie Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.
  2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
  3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00; 8.30; 10.30; 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec, które są znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. O 18.00 poświęcimy świece dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
  5. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy św. o 8.00 i 18.00 pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W piątek o 15.00 okazja do spowiedzi świętej. Przypominamy szczególnie dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św. Przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca.
    W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski o 7.30. Od 9.00 odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian.
  7.  Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękuję Ks. Prałatowi Eugeniuszowi i ks. Wikariuszowi Jackowi za zaangażowanie w pracę duszpasterską w wymiarze modlitwy, błogosławieństwa i rozmowy w rodzinach parafii. Dziękuję Drogim Parafianom za otwarcie drzwi i podzielenie się z nami swoimi radościami i troskami. Dziękuję za zebrane ofiary, które pokryją roczne zobowiązania wobec Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie w wysokości 13294,89 zł. Na remont schodów zebraliśmy 6890zł. Bóg zapłać!
  8. Stowarzyszenie POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka będzie miała miejsce w czwartek 11.02.2016r. od 7.00 do 9.00 przy wejściu do zakrystii kościoła. Zużyty sprzęt można już tam zostawić wieczorem poprzedniego dnia.
  9. Pielgrzymi udający się do Fatimy w dniach 10-17.06.2016r. proszeni są o dokonanie kolejnej wpłaty (800zł) do 10.02. 2016r. w biurze parafialnym.
  10. Informuemy także o akcji rejestracji do krajowej bazy dawców szpiku kostnego,odbywającej się w niedzielę 7 lutego w godz.10-16 w Domu Kultury. Akcja jest bezpłatna,polega tylko na wypełnieniu prostego formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.To wszystko.W przypadku,gdyby to ktoś z wiernych okazał się bliżniakiem genetycznym osoby chorej na białaczkę,mógłby uratować takiej osobie życie,zostając dawcą szpiku.

Mogilno, 31.01.2016r.