CHRZEST PAŃSKI – 10 stycznia 2016

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
  3. Przeżywamy dziś niedzielę powołaniową prowadzoną przez Siostry Serafitki z Poznania. Dziękujemy za przybliżenie nam charyzmatu i działalności zgromadzenia oraz zapewniamy, że naszymi modlitwami wspierać będziemy działalność zgromadzenia.
  4. W środę o 8.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w parafialnej gablotce i na stronie internetowej. Dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych mieszkań oraz za wspólną modlitwę i rozmowę. Ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone będą w części na uregulowanie zobowiązań wobec diecezji, część na cele parafialne oraz dla odwiedzającego kapłana. Wiosną zamierzamy dokończyć remont schodów wejściowych do kościoła, polegający na położeniu granitowych płyt. Dlatego proszę o osobną ofiarę w kopercie na w/w cel.
  6. Dzieci z Ogniska Misyjnego dziękują za zbierane w Uroczystość Trzech Króli ofiary na Madagaskar w wysokości 616 zł.
  7. Dziękujemy wolontariuszom i wiernym za zbierane dziś ofiary na remont schodów wejściowych do kościoła.
  8. Z racji wizyt duszpasterskich w naszej parafii Msze św. w dni powszednie będą o 7.00 i 8.00. W czwartek biuro parafialne będzie nieczynne.
  9. Parafia we Wszedniu zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzyków Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w sobotę 23.01.2016r. po Mszy św. o 17.00. Ofiary zbierane podczas koncertu przeznaczone będą na cele charytatywne.

Mogilno, 10.01.2016r.