DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2015

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Tą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które głosi dla nas ks. Andrzej Marmurowicz, referent misyjny diecezji bydgoskiej. Ofiary składane podczas Mszy św. w czasie rekolekcji przeznaczone będą na działalność ks. Andrzeja propagującą misje. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do środy włącznie o 9.00 i 18.00 a we wtorek jeszcze o 12.00.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  3. Podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a wolontariusze z naszego parafialnego zespołu Caritas w sklepie Inter Marche przeprowadzają zbiórkę żywności do kosza przy kasach dla najbardziej potrzebujących. Podobny kosz wystawiony jest w kościele.
  4. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Będą poświęcone medaliki i książeczki.
    W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia.
  5. Przypominamy o Mszach Świętych roratnich od poniedziałku do piątku o 7.00. We wtorek nie będzie Rorat. Dziękuję dorosłym, którzy chcą motywować siebie a przede wszystkim dzieci do wysiłku duchowego, który zawsze owocuje wzrostem wiary. Dziękuję dzieciom, które podejmują ten niezwykły wysiłek.
  6. W środę o godz. 8.30 i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza św. z nauką rekolekcyjną.
  7. W sobotę o 14.00 zapraszamy Matki Różańcowe na spotkanie opłatkowe do domu parafialnego.
  8. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Matki Różańcowe i Rada Ekonomiczna będą zbierać ofiary na rozpoczęty remont schodów wejściowych do kościoła. Pierwszy etap kosztował 7200zł. Pozostały do spłacenia 4000zł. W minionym tygodniu wykonano także naprawę głośników w kościele. Zostały zamontowane 2 nowe głośniki i 4 mikrofony. Koszt: 2700zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
  9. Dzieci z naszego chórku dziecięcego w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać pamiątki bożonarodzeniowe w cenie 5 zł. Dochód będzie przeznaczony na zakup dodatkowego nagłośnienia.
  10. Spowiedź św. adwentowa z udziałem kapłanów dekanatu będzie w sobotę 19.12.2015r.
  11. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie – klasztor organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie 11-21.09.2016r. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Mogilno. 6.12.2015r.