DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3 stycznia 2016

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas.
  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł do wszystkich ludzi. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte według porządku niedzielnego. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Nowenna do MBNP o 17.30.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Naszą materialną ofiarą zbieraną do puszek po Mszy św. o 10.30 pragniemy wesprzeć działalność misjonarzy na Madagaskarze. Po Mszy św. o 10.30 proszę o pozostanie w kościele dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych Roratach. Zostanie rozwiązany konkurs roratni.
  4. 6 stycznia w naszej Ojczyźnie od kilku lat jest dniem wolnym od pracy, dlatego Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy się wspólnym kolędowaniem w klasztorze. Orszak wyruszy o godz. 15.00 z rynku.
  5. Rozpoczęliśmy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. Porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w parafialnej gablotce i na stronie internetowej. Dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych mieszkań oraz za wspólną modlitwę i rozmowę. Ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone będą w części na uregulowanie zobowiązań wobec diecezji, część na cele parafialne oraz dla odwiedzającego kapłana. Wiosną zamierzamy dokończyć remont schodów wejściowych do kościoła, polegający na położeniu granitowych płyt. Dlatego proszę o osobną ofiarę w kopercie na w/w cel.
  6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tego dnia będziemy przeżywać niedzielę powołaniową prowadzoną przez Siostry Serafitki z Poznania, które podczas Mszy św. przybliżą nam charyzmat i działalność swojego zgromadzenia.
  7. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na remont schodów wejściowych do kościoła.
  8. Parafia we Wszedniu zaprasza na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzyków Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w sobotę 23.01.2016r. po Mszy św. o 17.00. Ofiary zbierane podczas koncertu przeznaczone będą na cele charytatywne.

Mogilno, 3.01.2015r.