DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 września 2015

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
    Procesja fatimska dziś o 17.30.
  2. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego.
  3. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii. Na cmentarzu parafialnym Msza św. o 17.00 w intencji zmarłych Parafian i spoczywających na mogileńskich cmentarzach.
  4. W środę o godz. 8.30 i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. W środę od 9.00 do 10.00 zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki parafialnej.
  5. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie podczas modlitwy we wtorek 15.09.2015r. o 9.30 na cmentarzu w Mogilnie przy pomniku Ofiar Katynia.
    W czwartek po wieczornej Mszy św. do wieczernika św. Pio zapraszamy na spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  6. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Po Mszy św. o 18.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Spowiedzi św. i I Komunii św.
  7. Dziękuję za przygotowanie w ubiegłą niedzielę Dożynek Parafialnych; za złożone ofiary i płody ziemi.
  8. Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać przy wyjściu z kościoła.
  10.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:
    + Stanisław Kozicki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Mogilno, 13.09.2015r.

Europejskie Centrum Spotkań Wojciech – Adalbert i Urząd Miejski organizują w sobotę 19 września I Rekreacyjny Marsz Nordic Walking „Wybieram zdrowie”. Zapraszają wszystkich sympatyków chodzenia z kijkami oraz osoby, które chcą poznać technikę Nordic Walking. Pragniemy aby wspólne spędzanie w aktywny sposób wolnego czasu, umacniało nasze rodziny i integrowało środowisko. Rozpoczęcie imprezy o godz.14:00 na boisku Szkoły Specjalnej w Szerzawach. Zakończenie, po przejściu trasy z instruktorem, na boisku „Wembley”. Dla uczestników przewidziane są nagrody, a impreza zakończy się zdrowym poczęstunkiem. Szczegóły imprezy na plakatach i stronach internetowych parafii klasztornej i gminy.