DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 października 2015

1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski. Celem dni papieskich jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
  2. We wtorek – ostatni dzień fatimski. Procesja fatimska o godz. 17.30.
  3. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannym nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na plebanii.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się przez cały miesiąc w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30.
  7. Do prowadzenia modlitwy różańcowej o 17.30 w tym tygodniu zapraszam:
    • we wtorek – Matki Różańcowe;
    • w środę– lektorów świeckich;
    • w piątek – kandydatów do bierzmowania.

Różaniec dla dzieci w piątek o 16.00.

8. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj przeżywali w Gnieźnie Dzień Skupienia Żywego Różańca. Zachęcam do zgłaszania się do róż Żywego Różańca.
  9. Wymienianki za zmarłych połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego są w niedziele 15 minut przed Mszą św. o 8.30. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki jednorazowe oraz całoroczne.
  10. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie – klasztor organizuje Kurs przedmałżeński. Początek 8.11.2015r. o 16.00 w klasztorze. Spotkania odbywać się będą przez 6 kolejnych niedziel. Odbycie takiego kursu jest warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeństwa.
  11. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Tego dnia Ojcowie Oblaci będą głosić kazania na każdej Mszy św. a po Mszach św. rozprowadzać będą kalendarze, z których ofiary przeznaczone będą na cele misyjne.
  12. W związku z planowanym przeniesieniem biura parafialnego do budynku plebanii rozpoczęliśmy remont pomieszczeń i holu oraz przylegającej do przyszłego biura toalety a także łazienki w wikariacie. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na pokrycie kosztów wykonywanych prac. Remont wykonuje firma Pana Józefa Wielgusa.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności ś.p. Henryk Czaplicki. Pogrzeb będzie w poniedziałek o 11.00 na cmentarzu parafialnym. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Mogilno, 11.10.2015r.