DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 września 2015

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. W bieżącym roku przeżywamy go pod hasłem: „Przekaz ukazujący rodzinę jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości„, zaczerpniętym z orędzia papieskiego przygotowanego na ten dzień. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach.
  2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.
  3. W środę o godz. 8.30 i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. W środę od 9.00 do 10.00 zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki parafialnej.
  4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wieczernika św. Pio na spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej modlili się na cmentarzu w spoczywających na mogileńskich cmentarzach.
  6. Dziękuję fundatorom i wykonawcom chodnika na naszym cmentarzu.
  7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać przy wyjściu z kościoła.
  8. Urząd Gminy i Gimnazjum w Dąbrowie oraz parafie w Szczepanowie i Słaboszewie zapraszają na Dni Pamięci Męczenników 2015 „Polska była i Polska będzie”. Szczegóły na plakacie.

Mogilno, 20.09.2015r.