DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 września 2015

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Słowo Boże wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych.
  2. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie. W naszej parafii tę modlitwę będziemy odmawiać po każdej niedzielnej Mszy św.
  3. W środę o godz. 8.30 i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. W środę od 9.00 do 10.00 zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki parafialnej.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
    Spotkanie Matek Żywego Różańca w czwartek o 18.30 w domu parafialnym.
  6. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00. Podczas porannej Mszy Świętej uczcimy św. Aniołów Stróżów, których wspomnienie wypada właśnie w piątek.
    Spowiedź św. w pierwszy piątek – pół godziny przed Mszą Świętą poranną i po południu od godz. 15.00. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.
    Różaniec dla dzieci będzie w piątek o 16.00.
    Spotkanie lektorów w piątek po wieczornej Mszy św. na plebanii.
  7. W sobotę o godz. 8.00 – Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pół godziny przed Mszą św. różaniec. Wyjazd kapłana i szafarza z posługą sakramentalną do chorych w sobotę o godz. 8.30.
  8. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka. Od przyszłej niedzieli wymienianki za zmarłych połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego będą 15 minut przed Mszą św. o 8.30, czyli o 8.15.
  9. Parafia i klasztor w Mogilnie zapraszająca Uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka z Asyżu: w sobotę po Mszy św. wieczornej na wspomnienie śmierci św. Franciszka w wykonaniu młodzieży; w niedzielę, 4.10.2015r. o 12.30 na Sumę odpustową.
  10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać przy wyjściu z kościoła.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Ryszard Drygalski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Mogilno, 27.09.2015r.