DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 września 2015

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Słuchamy katechezy i modlimy się w ramach nowenny przed 1050 rocznicą Chrztu Polski.
  2. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Tego dnia pielgrzymi z naszej parafii i okolic uczestniczyć będą w modlitwie na Jasnej Górze. Wyjazd 3 autokarów będzie w nocy z poniedziałku na wtorek o 23.30 sprzed kościoła Matki Bożej w Mogilnie. Pielgrzymi zapewniają o modlitwie w intencji Parafii.
  3. W środę o godz. 8.30 i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. W środę od 9.00 do 10.00 zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki parafialnej. Można wypożyczyć książki z dziedzin takich, jak biblistyka, religioznawstwo, życie wewnętrzne, historia Kościoła, wychowanie w rodzinie chrześcijańskiej, powieści.
  4. W czwartek po wieczornej Mszy św. do wieczernika św. Pio zapraszamy na spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy uczniów klasy III gimnazjalnej na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683.
    W sobotę o 10.00 odbędzie się pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów i lektorów. Szczególne zaproszenie kierujemy do chłopców, którzy chcieliby wstąpić do grona posługujących przy ołtarzu. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do tej zaszczytnej służby. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.
  7. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
    W niedzielę o 17.30 procesja Fatimska.
  8. Fundacja Pro-Prawo do Życia zaprasza na kurs dla pro-liferów 11.09.2015r. Bliższe informacje w gablocie.
  9. Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy w ramach nowenny przed setną rocznicą objawień Matki Bożej. Termin: 10-17.06.2016r. Cena: 2800zł i 80 Euro. Zapisy z wpłatą zaliczki 500zł w biurze parafialnym do 20.09.2015r. Wyjazd z Mogilna. Szczegóły w gablocie, na stronie parafii i na wyłożonych ulotkach.
  10.  Od dzisiaj obowiązuje następujący układ Mszy św.:
    • – w Mogilnie;
      w niedziele o: 7.00; 8.30; 10.30; 12.00; 18.00; w dni powszednie; 8.00; 18.00.
    • – we Wszedniu:
      w niedziele o 9.30; w dni powszednie o 17.00
  11.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Witold Grzesik. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Mogilno, 6.09.2015r.