III Niedziela Wielkanocna 04.V.2014r.

1. Kochani dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Odszukajmy w naszym domu Pismo św. i odczytajmy chociażby I rozdział Ewangelii św. Łukasza.
  2. W środę spotykamy się z Matką Bożą na nieustającej nowennie o godz. 8:30 rano względnie wieczorem o godz. 18:30. Zaś od 9:00 – 12:00 adoracja Najśw. Sakramentu i o godz. 12:00 Msza św. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 11:00 – 12:00.
  3. W czwartek 8.V. przypada Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W sobotę o godz. 8:30 odmówimy różaniec z Wymieniankami w intencji naszych drogich zmarłych.
  5. Moi drodzy, ubiegła niedziela Miłosierdzia Bożego, była wielkim przeżyciem dla nas Polaków Tego dnia w Rzymie Ojciec Św. Franciszek ogłosił Świętym naszego rodaka Jana Pawła II. Dla wielu z nas wystarczyło obejrzeć tylko transmisję z Watykanu z przebiegu kanonizacji nie biorąc udziału tego dnia we Mszy św. W naszym Kościele o godz. 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i po Koronce, uroczysta Msza św. dla mieszkańców Mogilna. Składam moje szczere podziękowanie tym, którzy swoją miłość do św. Jana Pawła II okazali biorąc udział w tej Mszy św.
  6. Dzieci, które wykonały piękne albumy dla św. Jana Pawła II, zapraszam w przyszłą niedzielę 11.V. na godz. 10:30, aby odebrały swoje pamiątki – czyli nagrody.
  7. Moi Kochani, przypominam o naszych pięknych nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 18:30, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.