JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopada 2015

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października.
  2. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego kierujemy wyrazy wdzięczności pod adresem: Panów Organistów, Chórku Młodzieżowego oraz Chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy mają zdolności wokalno – muzyczne do wstąpienia w szeregi chórów w naszej parafii.
  3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  4. W środę o godz. 8.30 i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas III gimnazjalnych.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu. Roraty będą od poniedziałku do piątku o 7.00 rano. Nie będzie Mszy św. o 8.00. Natomiast w niedzielę 6 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będzie głosił ks. Andrzej Marmurowicz.
  6. Przypominam, że biuro parafialne zostało przeniesione do budynku plebanii. Godziny otwarcia nie zmieniły się.
  7. Dziękuję za ofiary składane ubiegłej niedzieli przed kościołem do puszek w wysokości 3100,00zł. Przeznaczone będą na spłatę zobowiązań za wykonany remont na plebanii oraz na rozpoczęty remont schodów przed głównym wejściem do kościoła.
  8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.
  9. W sklepie Inter Marche przy kasach od poniedziałku zostanie wystawiony kosz na produkty spożywcze i przemysłowe. Grupa Charytatywna z naszej parafii prosi o umieszczanie tam rzeczy, które będą przeznaczone na zrobienie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących.

Mogilno, 22.11.2015r.