Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 13.IV.2014r.

1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium. Na każdej Mszy św. święcone będą gałązki palmowe.
  2. W Wielki Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę w naszym Kościele przez całe Triduum Paschalne spotykamy się na nabożeństwach o godz. 18:00.
  3. W Wielką Środę 16.IV o godz. 19:00 wyruszy z Kościoła św. Jakuba, czyli Fary, Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta do naszego Kościoła.
  4. W Wielki Piątek w dniu śmierci Chrystusa, odprawimy Drogę Krzyżową o 15:00 godzinie , w której Jezus umarł na Krzyżu. Szczególnie na to nabożeństwo serdecznie zapraszam.
  5. W Wielki Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę adoracja przy Ciemnicy i przy Grobie Chrystusa do godz. 21:00.
  6. W W. Sobotę święcić będziemy potrawy w Kościele rano od godz. 10:00 – 12:00 co pół godziny raz po obiedzie od godz. 14:00 – 15:00 również co pół godziny.
  7. Moi drodzy zaś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 20.IV. Uroczysta Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00 rano. Następne Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
  8. W poniedziałek 21.IV. W II Święto Zmartwychwstania, Msze św. tak jak w każdą niedzielę, a więc o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
  9. W W. Sobotę święcić będziemy potrawy także na wioskach. Bardzo proszę, aby do W. Środy zgłosić u Ks. Proboszcza, miejsca święcenia potraw.
  10. Kochani, przed Kościołem odebrać można płytę z nagraniami muzycznymi oraz recytacją poezji Ojca św. Jana Pawła II w wykonaniu artystów sceny polskiej. Płyta jest z podpisem Ojca św. Jana Pawła II. Cena płyty to 20 złotych. Ofiary z tych płyt przeznaczone są dla biednej młodzieży ze Wschodu , która weźmie udział w zjeździe Młodzieży z całego Świata w Polsce.
  11. Ja dziękuję za żywność, którą składaliście Kochani dla biednych na Święta Wielkanocne.
  12. Po świętach Wielkanocnych, a więc od wtorku 22.IV Msza św. wieczorna odprawiana będzie godz. 19:00.
  13. Dzisiaj w Niedzielę Palmową ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  14. Moje szczere podziękowanie składam tym, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych naszej parafii oraz w minioną środę w Spowiedzi św. Tak przygotowani, możemy teraz z radością oczekiwać Świąt Zmartwychwstania.
  15. Kolekcjonerom znaczków pocztowych podaje do wiadomości, że Poczta Polska wydała znaczek na kanonizację Jana Pawła II z wizerunkiem naszego Kościoła i pozostałych Kościołów w Mogilnie. Znaczki można nabyć już na poczcie.