Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia 27.IV.2014r.

1. Dzisiaj Kościół obchodzi Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Jest to szczególny dzień dla naszej Ojczyzny. Nasz ukochany rodak błogosławiony Jan Paweł II zostanie Kanonizowany, czyli ogłoszony Świętym. My Polacy będziemy mieli swego orędownika w niebie, który wypraszać będzie dla nas szczególne łaski.
  2. Dzisiaj o godz. 14:15 wystąpi w naszym Kościele chór „Hemantus”, a o godz. 15:00 – Godzinie Miłosierdzia Bożego odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po Koronce, uroczysta Msza św. dla mieszkańców Mogilna.
  3. Po każdej Mszy św. będzie można dzisiaj odebrać pamiątkę obrazek z racji Kanonizacji.
  4. W środę nieustająca nowenna o godz. 8:30 rano i wieczorem o godz. 18:30 .
  5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim odprawiać będziemy codziennie o godz. 18:30 w dni powszednie nabożeństwa majowe. Zaś w niedzielę i święta majowe o godz. 17:30.
  6. W sobotę 3.V. Przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 oraz wieczorem o godz. 18:00.
  7. Również w sobotę 3.V. O godz. 19:00 nieszporami w katedrze w Gnieźnie rozpoczną się Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Uroczysta Msza św. w niedzielę 4.V. O godz. 10:00 na wzgórzu Lecha.
  8. W piątek 2.V. przypada I piątek miesiąca, dlatego od godz. 15:00 Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży.
  9. Przed Kościołem odebrać można prasę katolicką „Przewodnik Katolicki” jest to wydanie specjalne z racji Kanonizacji Jana Pawła II.
  10. Ks. Paweł odwiedzi chorych wyjątkowo w piątek od godz. 8:30.
  11. Pielgrzymi, którzy udają się do Kalisza, zbiorą się 1.V. o godz. 12:20 przed Kościołem.
  12. Moi drodzy dzisiaj w tym dniu Kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II można uczcić relikwie św. Jana Pawła II, które wystawione są przed figurą papieża.
  13. Panu Michałowi Pollakowi dziękuję za skoszenie trawy wokół Kościoła na dzień kanonizacji św. Jana Pawła II.