PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 lutego 2016

1. Rozpoczynamy dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy dobre postanowienia i wiernie je zrealizujmy przez cały Wielki Post.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00; 8.30; 10.30; 16.00 i 18.00. Nowenna do MBNP tylko o 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się w całym Wielkim Poście od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i te, które ukończyły 14 lat są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują oraz udzielimy Sakramentu Chorych. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Pomóżmy osobom starszym i chorym dotrzeć do kościoła.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie uczniów klas III gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian: – dzieci na godz. 16.00;
    – młodzież i dorosłych na godz. 17.30.
  7. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 17.30 będziemy śpiewać gorzkie żale i słuchać nauk pasyjnych. Zaraz po zakończonym nabożeństwie będzie Msza św.
    Do odprawiania nabożeństw pasyjnych przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  8. Stowarzyszenie POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka będzie miała miejsce w czwartek 11.02.2016r. od 7.00 do 9.00 przy wejściu do zakrystii kościoła. Tam proszę pozostawić zużyty sprzęt. Jeśli nie będzie można przywieźć go w czwartek rano, to będzie go można tam zostawić wieczorem poprzedniego dnia.
  9. Pielgrzymi udający się do Fatimy w dniach 10-17.06.2016r. proszeni są o dokonanie kolejnej wpłaty (800zł) do 10.02. 2016r. w biurze parafialnym.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy rozebrali dekorację świąteczną w kościele.

Mogilno, 7.02.2016r.