PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2015

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.
  2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci od poniedziałku do piątku o 7.00. W tym roku konkurs dla dzieci pt.: „Drzewo życia” będzie nawiązywał do tajemnicy chrztu. Proszę rodziców o zachęcenie dzieci i pomoc w dotarciu do kościoła. Niech będzie to czas radosnej ofiary i wysiłku dla chwały Pana Jezusa, który do nas przychodzi.
    Od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. o 8.00. Intencje tej Mszy św. będą odprawione o 7.00. Wieczorem Msza św. o 18.00.
  3. W środę o godz. 8.00 (po Roratach) i 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W pierwszy piątek o 15.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Zapraszamy szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania. Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 18.00. W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi. Zapraszamy o 7.30 na różaniec fatimski. Od 9.00 udamy się z Sakramentami św. do chorych.
  5. Składka z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Bóg zapłać!
  6. W przyszłą niedzielę – 6 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będzie głosił ks. Andrzej Marmurowicz.
  7. Przypominam, że biuro parafialne zostało przeniesione do budynku plebanii. Proszę zapoznać się z godzinami otwarcia. Dodatkowo biuro będzie czynne przez godzinę w poniedziałek po wieczornej Mszy św. W biurze parafialnym można nabyć świece adwentowe oraz opłatki.
  8. W sklepie Inter Marche przy kasach jest wystawiony kosz na produkty spożywcze i przemysłowe. Grupa Charytatywna z naszej parafii prosi o umieszczanie tam rzeczy, które będą przeznaczone na zrobienie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Także przy balaskach stoi kosz, do którego można wkładać produkty spożywcze.

Mogilno, 29.11.2015r.