TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 października 2015

1. Dziś – trzydziesta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje nam Chrystusa przywracającego wzrok niewidomemu. Chrystus – Cudotwórca jest obiecanym Mesjaszem, naszym Panem i Zbawicielem oraz Najwyższym Kapłanem. W nim złóżmy naszą ufność.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30 w łączności z różańcem. Po porannym nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do 12.00, następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 spowiedź św.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30.
    Do prowadzenia modlitwy różańcowej w tym tygodniu zapraszam:

• we wtorek – Matki Różańcowe;
    • w środę – lektorów świeckich;
    • w piątek – kandydatów do bierzmowania.

Różaniec dla dzieci w piątek o 16.00.

5. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie – klasztor organizuje Kurs przedmałżeński. Początek 8.11.2015r. o 16.00 w klasztorze.
  6. Dzieci z Ogniska Misyjnego dziękują za ofiary składane przy okazji rozprowadzania różańców misyjnych. Zebrane 230 zł przesłano na konto Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej w Gnieźnie.
  7. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele. Liczymy, że w rodzinach będzie codziennie odmawiana przynajmniej jedna dziesiątka różańca.
  8. Za tydzień – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw u nas – jak w inne niedziele z jedną zmianą: nie będzie Mszy św. o 12.00, natomiast o 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka na cmentarzu. O 14.30 ze starej części cmentarza, od figury Zmartwychwstałego wyruszy procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych do ołtarza. W przyszłym roku procesja wyruszy z cmentarza parafii św. Faustyny. Ofiary zbierane w czasie Mszy św. na cmentarzu przeznaczone będą na utrzymanie kaplicy, natomiast zbierane do puszek na potrzeby seminarium w Gnieźnie.
  9. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.
  10. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Roczne odprawiane są z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. o 8.30 w niedziele; jednorazowe w łączności z różańcem o 17.30.
  11. Najlepszą pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących jest ofiarowanie w ich intencji zyskanych przez nas odpustów. Zachęcamy parafian do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego. Spowiedź w naszej parafii jest codziennie rano i wieczorem przed Mszą Świętą oraz w środę od 11.00 do 12.00.

Mogilno, 25.10.2015r.