TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 listopada 2015

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników, o pokój na świecie, za ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu.
  2. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30.
  3. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
  4. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza.
    Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także panowie organiści, chór parafialny, chórek dziecięcy z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego.
  5. Dziękuję za ofiary składane dziś przed kościołem do puszek. Przeznaczone będą na spłatę zobowiązań za wykonany remont na plebanii oraz na remont schodów przed głównym wejściem do kościoła.
  6. Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli w wysokości 1050 zł przeznaczone na pomoc ofiarom prześladowań w Syrii.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Barbara Gałczyńska, której pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Mogilno, 15.11.2015 r.