Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – 29.VI.2014

1. Dzisiaj o godz. 12:00 suma odpustowa ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trlągu.
  2. W środę spotykamy się z Matką Bożą na nieustającej nowennie o godz. 8:30 rano, względnie wieczorem o godz. 18:30. Zaś od godz. 9:00 – 12:00 adoracja Najśw. Sakramentu i o godz. 12:00 Msza św. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 11:00 – 12:00.
  3. W piątek 4.VII. przypada I piątek miesiąca, dlatego od godz. 15:00 Spowiedź dla dzieci i młodzieży.
  4. W sobotę o godz. 8:30 odmówimy różaniec z „Wymieniankami” w intencji naszych drogich zmarłych.
  5. Również w sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 odwiedzimy chorych w ich domach ze Spowiedzią i Komunią św.
  6. Przed kościołem odbierzemy prasę katolicką „Przewodnik Katolicki”.
  7. Moi drodzy pragnę Wam naprawdę szczerze podziękować za Wasz udział w Oktawie Bożego Ciała w procesji, którą odprawiliśmy wokół naszego Kościoła. Szczególnie dziękuję za Waszą obecność na procesji w czasie zakończenia Oktawy, a więc w miniony czwartek 26.VI. I tak dziękuję za przygotowanie 4 ołtarzy: I ołtarz – Lektorzy Świeccy; II ołtarz – Matki Żywego Różańca; III ołtarz – Odnowa w Duchu Św.; IV ołtarz – Rada Duszpasterska. Moje podziękowanie należy się również:
    1. Matkom Żywego Różańca, za wzorowy udział w całej Oktawie jak i na Zakończenie Oktawy.
    2. Chórowi Parafialnemu „Immaculata”, za śpiewy podczas procesji.
    3. Orkiestrze mogileńskiej, za Wasz udział i grę.
    4. Policji mogileńskiej, za piękną służbę ochrony trasy przejścia procesji.
    5. Panom z Rady Duszpasterskiej za prowadzenie Kapłana podczas procesji jak i za obsługę baldachimu.
    6. Dziewczynkom, które sypały kwiatki w czasie procesji.
    7. No i również Służbie Liturgicznej Ołtarza.
  8. 8. Dzień wczorajszy tj sobota 28.VI był szczególnym dniem dla naszej parafii. Odpust M.B.N. Pomocy. Matko moja ukochana, wyproś wszelkie łaski u Twego Syna, dla tych wszystkich, którzy z miłości do Ciebie wczoraj, wzięli udział w Odpuście, Twojej uroczystości.