Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 20.IV.2014r

1. Dzisiaj Kościół obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który zwyciężył śmierć i szatana, i nam wysłużył przez swoją Mękę Zbawienie wieczne.
  2. Dzisiaj Msza św. o godz. 6:00 – rezurekcja, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
  3. Jutro natomiast w II Święto Zmartwychwstania, Msze św. tak jak w każdą niedzielę ,a więc o 7:00, 9:00, 10:30,12:00 i 18:00.
  4. Od wtorku 22.IV. Rozpoczynamy Mszę św. wieczorną odprawiać o godz. 19:00.
  5. W środę nieustająca nowenna do Matki Bożej o godz. 8:30 rano i wieczorem o godz. 18:30 przed Mszą św. wieczorną.
  6. W piątek o godz. 18:30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką do Miłosierdzia.
  7. W sobotę o godz. 8:30 odmówimy różaniec z „Wymieniankami” w intencji naszych drogich zmarłych.
  8. Moi drodzy, przyszła niedziela 27.IV. To Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia nasz ukochany papież – błogosławiony Jan Paweł II, zostanie kanonizowany, czyli ogłoszony Świętym. Dlatego tego dnia 27.IV. O godz. 14:15 wystąpi w naszym Kościele chór „Hemantus” oraz laureaci konkursu recytatorskiego. Zaś o godz. 15:00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po nabożeństwie uroczysta Msza Św. dla całego miasta Mogilna. Słowo Boże wygłosi Ojciec proboszcz z Klasztoru. Na tej Mszy św. wystąpi nasz chór parafialny „Immaculata”
  9. Drodzy memu sercu Parafianie, pragnę Wam serdecznie podziękować za Wasz tak liczny udział w Triduum Paschalnym oraz w Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 15:00. Był to dla mnie samego najpiękniejszy dar jaki Kochani złożyliście swemu Proboszczowi. Bóg Wam zapłać – niech Chrystus Zmartwychwstały Wam błogosławi!
  10. Moje podziękowanie składam również p. dr Witoldowi Pochylskiemu oraz p. Marcinowi Stelmasikowi z ul. M.C -Skłodowskiej za przygotowanie pięknego grobu Chrystusa. Podziękowanie moje również dla p. Zenona Kaszuby – za wykonanie pięknego krzyża oraz oświetlenia.
  11. Dziękuję również naszej Parafiance, za piękny obrus na główny ołtarz z okazji Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać za dar serca!