XII Niedziela Zwykła – 22.VI.2014

1. We wtorek 24.VI przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Modlić się będziemy w intencji tych wszystkich, którzy tego dnia czcić będą swojego Patrona.
  2. W środę nieustająca nowenna do Matki Bożej i to tylko rano o godz. 8:30, ponieważ wieczorem o godz. 18:30 procesja w Oktawie Bożego Ciała. Również w środę od godz. 9:00 – 12:00 adoracja Najśw. Sakramentu i o godz. 12:00 Msza św. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 11:00 – 12:00.
  3. Zaś w środę na Mszę św. o godz. 19:00 zapraszam uczniów klas VI, którzy kończą swoją edukację w Szkole Podstawowej Nr. 3 w Mogilnie.
  4. Moi drodzy w czwartek 26.VI. kończy się Oktawa Bożego Ciała, dlatego uroczysta Msza św. o godz. 18:00, którą odprawi Ks. dr Aleksander Sobczak z Kurii w Gnieźnie. Po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy, I tak: I ołtarz na ul. Kasprowicza, proszę o przygotowanie Lektorów Świeckich; II ołtarz, ul. Ogrodowa – Matki Żywego Różańca; III ołtarz, ul. Piłsudskiego – Odnowa w Duchu św.; IV ołtarz – przy kościele – Rada Duszpasterska.
  5. W piątek 27.VI. Przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego tego dnia nie obowiązuje post.
  6. Również w piątek 27.VI. na godz. 10:00 zapraszam dzieci Szkoły Podstawowej Nr. 3 na Mszę św., z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
  7. Pragnę również serdecznie podziękować naszemu Chórowi parafialnemu „Immaculata” za śpiewy w czasie procesji w Boże Ciało, oraz za przygotowanie ołtarza na ul. Plac Wolności. Bóg zapłać.
  8. Przed kościołem odbierzemy prasę katolicką „Przewodnik Katolicki”.
  9. Podaje do łaskawej wiadomości i serdecznWe wtorek 24.VI przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Modlić się będziemy w intencji tych wszystkich, którzy tego dnia czcić będą swojego Patrona.
  10. W środę nieustająca nowenna do Matki Bożej i to tylko rano o godz. 8:30, ponieważ wieczorem o godz. 18:30 procesja w Oktawie Bożego Ciała. Również w środę od godz. 9:00 – 12:00 adoracja Najśw. Sakramentu i o godz. 12:00 Msza św. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 11:00 – 12:00.
  11. Zaś w środę na Mszę św. o godz. 19:00 zapraszam uczniów klas VI, którzy kończą swoją edukację w Szkole Podstawowej Nr. 3 w Mogilnie.
  12. Moi drodzy w czwartek 26.VI. kończy się Oktawa Bożego Ciała, dlatego uroczysta Msza św. o godz. 18:00, którą odprawi Ks. dr Aleksander Sobczak z Kurii w Gnieźnie. Po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy, I tak: I ołtarz na ul. Kasprowicza, proszę o przygotowanie Lektorów Świeckich; II ołtarz, ul. Ogrodowa – Matki Żywego Różańca; III ołtarz, ul. Piłsudskiego – Odnowa w Duchu św.; IV ołtarz – przy kościele – Rada Duszpasterska.
  13. W piątek 27.VI. Przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego tego dnia nie obowiązuje post.
  14. Również w piątek 27.VI. na godz. 10:00 zapraszam dzieci Szkoły Podstawowej Nr. 3 na Mszę św., z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
  15. Pragnę również serdecznie podziękować naszemu Chórowi parafialnemu „Immaculata” za śpiewy w czasie procesji w Boże Ciało, oraz za przygotowanie ołtarza na ul. Plac Wolności. Bóg zapłać.
  16. Przed kościołem odbierzemy prasę katolicką „Przewodnik Katolicki”.
  17. Podaje do łaskawej wiadomości i serdecznie zapraszam na Mszę św. odpustową ku czci naszej ukochanej Matki – Nieustającej Pomocy w sobotę 28.VI na godz. 18:00. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Oficjał Sądu Kościelnego w Gnieźnie, Ks. dr prałat Andrzej Kozakowski.
  18. Dekretem Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polka – Prymasa Polski, z dniem 30.VI odchodzi z naszej parafii Ks. Paweł Błochowiak i zostaje skierowany do parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Piaskach na stanowisko proboszcza. Życzymy Ks. wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na nowej, własnej placówce.