Chórek parafialny „Gloria”

Chórek Gloria 2013Jak się to zaczęło?

DSC00114_1Pewnego wrześniowego dnia 2011 roku podczas rozmowy z ks. Prałatem Eugeniuszem Jaworskim – proboszczem naszej parafii narodziła się myśl, by założyć chórek dziecięcy, który swoim śpiewaniem uświetni mszę świętą dla dzieci. Długo się nie zastanawiając ks. proboszcz przedstawił pomysł wiernym i zapowiedział, że do chórku zapisać się może każde dziecko. Po jakimś czasie zebrała się niewielka grupka dzieciaczków, których połączyła wielka chęć wspólnego śpiewania dla Pana Boga.

Rozpoczęły się więc próby… a po niespełna miesiącu wystąpiliśmy po raz pierwszy na niedzielnej Eucharystii. Nie mamy wykształcenia muzycznego ale chcemy tak, jak potrafimy pokazać Pana Boga ludziom i dzielić się z nimi naszą wiarą, nadzieją i radością.

Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11. Na naszych spotkaniach poznajemy nowe piosenki nawiązujące do przeżywanego w danym czasie okresu liturgicznego. Po przygotowaniu liturgicznym śpiewamy na mszy świętej. W ten sposób uczymy się także przeżywać wspólnie i z czynnym zaangażowaniem – Eucharystię.

Utwory chórku „Gloria”

Chórek prowadzi Ewa Witkowska.

DSC00251_1Na instrumentach grają:

Maria Pollak – instrumenty perkusyjne,

Eryk Pollak – gitara,

Mikołaj Palicki – gitara

Dzieci śpiewające w chórku:

1. Weronika Kozłowska
  2. Jowita Matuszak