Stowarzyszenie Maryjne Dzieci i Młodzieży

opiekun: p. Maria Dziennik-Kowalska

Dzieci Maryi parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w MogilnieDo wspólnoty należą:

• Dominika Legutko
  • Wiktoria Legutko
  • Sandra Chojnacka
  • Katarzyna Maciejewska
  • Dominika Storozum
  • Monika Żywica
  • Agata Kurnatowska
  • Wiktoria Bielewicz
  • Justyna Niedziela
  • Magdalena Kurnatowska

Historia

Stowarzyszenie zostało reaktywowane podczas uroczystej mszy świętej 8 grudnia 2006 roku w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Inicjatorem powstania Stowarzyszenia jest ksiądz Sebastian Huebner, natomiast opiekunką katechetka ze Szkoły Podstawowej nr3 pani Maria Dziennik=Kowalska.

Członkowie Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej pogłębiają nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i szerzą Jej kult. Uczą się żyć głęboką wiarą i angażują się w dzieła prowadzone przez Kościół. Celem wychowawczym jest tu upodabnianie się do Maryi i naśladowanie jej. We wspólnocie dzieci i młodzież uczą się odpowiedzialności za otoczenie, prawidłowego kontaktu z bliźnimi. Są odpowiedzialni za wspólnotę i Kościół.

Symbolem przynależności do Stowarzyszenia jest medalik – prawdziwa ochrona przed złem. Poświęcone medaliki są wizytówką wiary i tarczą odbijającą wszelkie zło.

Medalik jest darem Niepokalanej i znakiem Jej matczynej miłości do ludzi. Maryja przedstawiona jest na medaliku jako wolna od grzechu i miażdżąca głowę węża, symbolu zła. Na rewersie znajduje się krzyż i litera M oraz 2 serca namaszczone cierpieniem (Serce Matki i Syna).

W dniu 19 czerwca 2008 roku o godzinie15:30 ks. proboszcz Eugeniusz Jaworski dokonał poświęcenia salki pw. Świętej Katarzyny Laboure. W salce tej mieszczącej sie na I piętrze Domu Katechetycznego w środy o godzinie 14:20 do 15.00 odbywają się spotkania wspólnoty.

Obowiązki Dziecka Maryi

• Dziecko Maryi żyje w łasce uświęcającej
  • Bierze czynny udział w Eucharystii
  • Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować