Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych z Matką Bożą na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką na nabożeństwie majowym codziennie o 17.30 a w czwartki o 18.30.
  3. Jutro NMP Matki Kościoła – święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Św. Paweł VI w 1964 roku. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  4. Jutro, w trzeci poniedziałek miesiąca chcemy uczcić św. Ojca Pio. Nabożeństwo modlitewne połączone z majowym o 17.30. Intencje można składać do koszyczka pod chórem.
  5. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. O 17.30 nabożeństwo majowe. Po nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  6. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI. Nabożeństwo majowe tego dnia o 18.30 a następnie do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie spowiedź św.
  7. W piątek po Mszy św. o 8.00 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.
  8. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza na „Rowerowe Majowe”. W najbliższy piątek udamy się do Dąbrówki. Wyjazd sprzed kościoła o 18.30. Szczegóły na plakacie oraz na fb.
  9. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą św. można skorzystać ze spowiedzi, aby wypełnić obowiązek raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.
  10. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę 26 maja o 10.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o 10.30. Próby przed uroczystością będą wg następującego planu:
    – poniedziałek – 16.00 – próba komunijna (zmiana godziny)
    – czwartek – 16.00 – próba śpiewu
    – piątek – 16.00 – próba komunijna
    – sobota – 9.00 – próba śpiewu; 10.00 – spowiedź św.
  11. W niedzielę 2 czerwca o 10.30, dzieci z klas IV obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Proszę dzieci i rodziców o przygotowanie się do rocznicy przez spowiedź św.
  12. W przyszłą niedzielę w Dzień Matki otoczmy modlitwą nasze mamy.
  13. Organizatorzy Majówki w Bielicach zapraszają dziś wszystkich chętnych do spędzenia czasu na zawodach konnych, na wystawie rolniczej, występach artystycznych i skosztowaniu wspaniałości przygotowanych przez uczniów szkoły, Radę Rodziców oraz lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.
  14. Zmarłych w ubiegłym tygodniu: śp. Eleonorę Oksiak i śp. Edmunda Wesołowskiego polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

Mogilno, 19.05.2024r.